LFA

LFA

60%

Laboratorij za fizikalne analize tal

Glavne aktivnosti operacije so opredeljene v štirih točkah. Osnovna aktivnost bo vzpostavitev laboratorija za fizikalne lastnosti tal, kar vključuje posodobitev obstoječega laboratorija, vzpostavitev laboratorijske opreme (Hyprop, Ksat, WP4-C, peč …) ki bo omogočala izvedbo fizikalnih (vodnozadrževalnih) analiz tal. Vzpostavljen laboratorij z vso pripadajočo opremo bo omogočal izvedbo praktičnih delavnic in izobraževanj, kjer bodo izvajalci pridobili praktična in teoretična znanja o pomenu fizikalnih lastnostih tal za namakanje ter posledično strokovno pravilnemu izvajanju. V času trajanja projekta se bodo vseskozi vodile aktivnosti promocije in obveščanja javnosti o poteku operacije in dogodkih povezanih z njo. Ključen učinek promocije in izobraževanj bomo dosegli ob pomoči projektnih partnerjev, ki imajo potrebno znanje na področju namakanja in promocije.

Cilji operacije

Pri tem je ključnega pomena, da imajo uporabniki namakalnih sistemov izdelane potrebne analize tal, ki so ključnega pomena za pravilno izvajanje namakanja, ter da so izobraženi ter razumejo osnovne zakonitosti izvajanja namakanja. Nestrokovno izvajanje lahko namreč zelo negativno vpliva na kakovost.

Ciljne skupine

Pridelovalci hrane in kmetje, ki že namakajo ali imajo namen s tem pričeti , brezposelni in starejši od 50 let, ki jih namakanje zanima in se želijo na tem področju izobraziti, zaposleni, ki iščejo nove izzive in društva, lokalne organizacije in strokovnjaki z različnih področij

Vrednost projekta znaša 14.191,20 EUR, sofinanciranje s strani Evropskega sklada za regionalni razvoj pa je 9.910,61 EUR. Partnerji pri projektu so Inštitut za hmeljarstvo in pivovarstvo, Marovt sistemi, d.o.o., KGZS zavod Celje, Izpostava Žalec in Združenje hmeljarjev Slovenije.

DELI IN SOUSTVARJAJ
VEČ